Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK

Jak zabezpieczyć trampolinę na zimę?

Zakup trampoliny to świetny pomysł na wprowadzenie dziennej dawki aktywności fizycznej w życie naszych dzieci. Czynność skakania na trampolinie to nie tylko wysiłek, ale też niesamowita zabawa dlatego dzieci znacznie chętniej spędzają aktywnie swój czas na świeżym powietrzu. Obecnie, chyba nikomu nie trzeba powtarzać jak ważnym elementem zdrowego życia jest wprowadzenie codziennej aktywności fizycznej. Zaletą trampoliny jest fakt, że możemy korzystać z niej od wczesnej wiosny do późnej jesieni – jedyne co nas ogranicza to deszcz i zbyt niska temperatura. Gdy za oknem spadają ostanie liście, a termometr wskazuje temperatury, które zachęcają nas do rozłożenia się pod kocykiem z kubkiem gorącej herbaty to wiadomo, że nadchodzi czas jesiennych porządków. Dlatego właśnie każdy nowy właściciel trampoliny ogrodowe
pod koniec sezonu trampolinowego zadaje sobie kilka pytań:
Czy zabezpieczenie trampoliny na zimę to konieczność? Czy chować trampolinę na zimę? Czy składać trampolinę na zimę? Czym przykryć trampolinę na zimę? I w końcu czy tak w ogóle trampolina w zimie się niszczy?
W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości!

Trampolina w zimie

Prawda jest taka, że jeżeli trampolina będzie stać w ogrodzie bez zabezpieczenia przez zimę to znacznie skrócimy jej żywotność. Śnieg, przymrozki, deszcz, klimat późno jesienny i zimowy jest raczej wilgotny i zdecydowanie chłodny – te czynniki bezpośrednio wpływają na części, elementy stelażu trampoliny. Należy pamiętać o tym, że na trampolinie w następnym sezonie będą skakać nasze dzieci dlatego naszym zadaniem jest zrobić wszystko aby proces skakania na trampolinie był bezpieczny dla dziecka. Pozostawienie trampoliny bez jakichkolwiek zabezpieczeń sprawia, że sprzęt z roku na rok niszczeje coraz bardziej.

Czy chować trampolinę na zimę?

Czy trampolinę trzeba chować na zimę? A czy każdy z nas ma na tyle dużo miejsca w garażu, piwnicy czy na strychu żeby zmieścić w nim trampolinę ogrodową? Oczywiście, że warto schować sprzęt na zimę w suche i ciepłe miejsce jednak mało kto może sobie na to pozwolić. Jeśli jednak Wasza trampolina ma niewielką średnicę i można z łatwością przetransportować ją na przykład do garażu to zdecydowanie warto to zrobić. Nie będziemy wtedy zmuszeni zabezpieczać sprzętu na zimę.

Jak zabezpieczyć trampolinę w zimie?

Siatka to element trampoliny, który możemy z łatwością ściągnąć, wysuszyć na słońcu i schować np. w worek foliowy.
Na matę trampoliny możemy zakupić specjalny pokrowiec, który uchroni tę powierzchnię od opadów deszczu, śniegu i przymrozków. Mata na trampolinę to akcesorium, które często dodawane jest do zestawu wraz z trampoliną jednak jeżeli nie posiadasz takiego zestawu to bez najmniejszego problemu znajdziesz matę do ochrony trampoliny w sklepach internetowych. Koszt maty uzależniony jest od jej średnicy, pamiętajmy jednak, że taki ochraniacz zabezpiecza sprężyny trampoliny, które mogą ulec rdzewieniu pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Jeśli chodzi o stelaż trampoliny to tu trudno o zabezpieczenie – możemy jednak wykorzystać np. strecz foliowy dostępny w sklepach budowlanych. Owinięcie stelażu streczem jest w dużym stopniu spowolni proces niszczenia stalowych elementów trampoliny.

Czym przykryć trampolinę na zimę?

Podstawowe zabezpieczenie trampoliny na zimę polega na nałożeniu maty ochronnej. Mata ochronna doskonale zabezpiecza sprężyny trampoliny, które to podatne są na zniszczenia i rdzewienie podczas jesienno zimowych opadów deszczu, śniegu czy przymrozków. Mata na trampolinę to produkt, który dostępny jest w wielu sklepach internetowych, a jej rozmiar jest idealnie dopasowany do średnicy trampoliny.